Od května mění společnosti ze skupiny GE Money své jméno

Nový název GE Money - Moneta BankDo skupiny GE Money patří GE Money Bank, GE Money Auto a GE Money Leasing, od 1. května 2016 všechny tyto společnosti ale dostanou nové jméno, a to MONETA. Založit účet si tedy budete moci nově v MONETA Money Bank a služeb ohledně svého vozu využít v MONETA Money Auto nebo v MONETA Money Leasing. Pro klienty jako takové se nic výrazného nemění. Obchodní podmínky a sazebník totiž zůstávají nadále beze změn.

Rozhodnutí o změně jména GE Money Bank padlo již v loňském roce. To si však ještě vedení společnosti nebylo jisté, jak přesně název změní. Až teď přichází GE s touto informací, kterou hromadně rozeslala svým klientům a informovala o ní také v tisku. Na nový název si pravděpodobně budeme pár týdnů zvykat. I tak ale vedení společnosti doufá, že nová značka bude lidem sympatická.

Expres půjčka od GE Money Bank:

Expres půjčka

Expres půjčka od Ge Money Bank

  • Úrok od 7,9 % ročně
  • Splatnost půjčky až 120 měsíců
  • Peníze už do 5 minut od podpisu

až 700 000

Zjistit více

Se změnou jména souvisí vstup na burzu

GE Money Bank, nyní již pod názvem MONETA Money Bank, se přibližně 5. května 2016 chystá vstoupit na pražskou burzu a nabídnout své akcie široké veřejnosti. Jejich cena se bude pohybovat od 68 do 85 korun za kus a celkový kapitál společnosti je oceněný částkou 34,7 až 43,5 miliard korun.

Hovoří se o jedné z největších emisí v historii pražské burzy. GE Money tak opouští svou mateřskou společnost General Electric (GE), která se dále chce věnovat průmyslovým aktivitám a s tím souvisí i právě prodej společností, co ke svým dalším aktivitám již nepotřebuje. Tyto společnosti patří do známé celosvětové divize GE Capital.

Silné postavení na českém trhu

GE Money Bank má na českém trhu silné postavení, které velmi pravděpodobně změna názvu neovlivní. Ba naopak, tím, že se GE Money Bank stane od května českou bankou, může přilákat ještě více klientů. Už teď se řadí mezi největší banky v Čechách.

Změna jména se nedotkne čísel účtů, bankovních spojení, kontaktů ani poplatků či úroků na účtech. Pro vás jako samotného klienty se toho tedy příliš mnoho nezmění. Plánuje se spíše rozšíření poskytovaných služeb než jejich omezení. Jestliže máte nějaké dotazy k tomuto tématu, určitě se obraťte na samotnou GE Money Bank. Pracovníci v jejím klientském centru jistě rádi zodpoví veškeré vaše dotazy.

Ohodnoťte tento článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *