Omezení u půjček, která vám zlomí vaz

Překvapená žena s tabletem - ilustrační foto

Vzít si půjčku, splnit si svůj velký sen a koupit si něco hodně luxusního, na co byste jinak šetřili pekelně dlouho. V dnešní době internetu a smartphonů se to zdá jako naprosto samozřejmé a jednoduché. Stačí navštívit jakékoliv stránky soukromých poskytovatelů půjček a úvěr máte za pár minut na svém účtu. Nebo ne?! Je skutečně získání půjčky tak jednoduché? Nebo je to jen reklamní trik?

Podmínky, které lidé často nevidí

Všechny půjčky, které si můžete v současnosti sjednat, mají nějaké podmínky. Většinou jsou někde skryté a je nutné si je složitě vyhledat. Může se jednat jen o nutnost být starší 18 let, ovšem někdy jsou podmínky pro získání půjčky mnohem složitější a komplikovanější. Mohou být natolik náročné, že vám dokonce znemožní půjčku získat.

5 nejnáročnějších podmínek, které musíte splňovat

1. Vysoký příjem

Poměrně náročnou podmínkou je vysoký měsíční příjem. Pokud si například vyděláváte pouze 12 000 Kč čistého měsíčně, můžete mít u většiny soukromých poskytovatelů i bank problém. Ti totiž většinou požadují vyšší příjem.

2. Bez zápisu v registru

Další častou podmínkou je čistá platební historie. Tedy jinak řečeno nemít žádný zápis v registrech dlužníků. Pokud jste třeba před dvěma lety zapomněli poslat splátku půjčky, nebo jste delší dobu dlužili za telefon, může to být velký problém.

3. Bez exekuce

Prakticky u všech poskytovatelů se také setkáte s podmínkou, že nesmíte být v exekuci. Nikoho nezajímá, že potřebujete pouze pár tisíc korun. To pro vás může být skutečně velká komplikace.

4. Bez insolvence

Spolu s exekucí souvisí také insolvence. Ta je o trochu komplikovanější, neboť, i když budete mít všechny své závazky splacené, i když už budete několik let žít naprosto normální život, ještě 6 let poté budete zapsáni v insolvenčním rejstříku. A to znamená žádnou půjčku.

5. Se zástavou

A nakonec pro vás může být znemožňující podmínka zástavy nemovitosti. S tou se setkáte zejména u hypotéky a amerických hypoték. I ta pro vás může být devastační. Zejména pokud nevlastníte žádnou nemovitost.

Čtěte také: Nejlepší půjčka na trhu? Našli jsme!

Ohodnoťte tento článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *