Půl miliónu jen na rok

Půjčit si půl miliónu korun a nezadlužit se přitom na dlouhé roky je v dnešní době celkem kumšt. Nejen, že takových poskytovatelů najdete na českém trhu jako šafránu, ale také jejich podmínky pro získání takové půjčky nejsou procházkou růžovým sadem. My jsme ale přece jen takovou společnost našli. Zde vám tedy představíme půjčku 500 000 Kč na rok.

Půl miliónu na rok získáte jen u…

Půl miliónu na rok a ještě k tomu velmi výhodně získáte jen u společnosti Cofidis. U té si můžete půjčit od 20 000 Kč až po zmiňovaných 500 000 Kč, a to na dobu od jednoho roku až po 7 let. Zaujala vás právě ta doba splácení? Pojďme si jí teď trochu rozebrat.

500 tisíc Kč není nejmenší částka. Jak vysoké by tedy musely být měsíční splátky, abyste tuto částku za rok vrátili? Odpověď je 43 700 Kč. Někomu se teď udělalo nevolno, pro jiného je to jako nic. Ovšem právě při této době splácení a při této výši splátek přeplatíte naprosté minimum.

Informace o půjčce

Logo Cofidis 

 • První půjčka: do 500 000 Kč
 • První půjčka zdarma: Ne
 • Opakovaná půjčka: až 500 000 Kč
 • Splatnost: 12 až 84 měsíců
 • RPSN: od 7,11 %
 • Délka vyřízení: do 2 dnů
 • Kontrola registrů: Ano
 • Potvrzení o příjmu: Ano
 • Registrační poplatek: Ne
 • Způsob poukázání: Bankovním převodem
 • Reprezentativní příklad:
  Při půjčce 200 000 Kč na 72 měsíců zaplatíte poplatek 51 712 Kč. Celkem tedy vrátíte 251 712 Kč. RPSN vychází 8,18 %.

Chci tuto půjčku

Kolik přeplatíte při ročním splácení?

Pokud byste si půjčili 500 000 Kč a rozhodli se tuto částku splácet jen jeden rok s měsíčními splátkami ve výši 43 700 Kč, přeplatili byste společnosti Cofidis jen 24 400 Kč. Na tak nízkou částku u žádné jiné doby splácení nedosáhnete. Například u tříletého splácení by se jednalo o 71 464 Kč. A u maximální doby splácení, tedy sedm let, byste přeplatili celých 111 352 Kč.

Je lepší krátká doba splácení nebo nízké splátky?

Určitě vám teď koluje hlavou otázka, co je tedy lepší? Jestli splácet vysoké částky po dobu jednoho roku? Anebo raději po malých částkách ale sedm let? Co myslíte?

První odpověď je správně! Právě při nejkratší době splácení a nejvyšších možných splátkách přeplatíte nejméně. Naopak u dlouhé doby splácení budete mít sice nízké měsíční splátky, což tolik neohrozí váš rozpočet, ale na druhou stranu přeplatíte až pětinu z půjčených peněz.

Půjčte si od Cofidis jen na jeden rok

Pokud je to tedy možné, sjednejte si půjčku u Cofidis jen na jeden rok, nebo alespoň na nejkratší možnou dobu. Jen tak se vyhnete zbytečnému přeplácení. A pokud bychom mohli doporučit, snažte se maximum peněz našetřit z vlastních zdrojů a zbytek dofinancovat z půjčky. Jen tak budete vědět, že to za to stálo.

Čtěte také

Ohodnoťte tento článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *