Účelové půjčky a úvěry jsou stále aktuální

Účelové půjčky onlineChcete si půjčit účelově? Tato možnost se vám nabízí v bance i u soukromé finanční společnosti. Mnozí poskytovatelé finančních služeb stále účelové úvěry mají v sortimentu, jelikož se mohou v mnoha případech vyplatit. Klient musí vědět, na co si chce peníze vypůjčit, a pak je získá za výhodnějších podmínek, než když věřitele drží v nevědomosti. Dokládání účelu čerpání představuje jen malou starost, kterou kompenzuje dosažení na vyšší finanční obnos nebo výhodnější úroková sazba.

Na co si účelově vypůjčit peníze

Jestliže uvažujete o sjednání účelového úvěru, měli byste v první řadě vědět, na co vše je možné si tento úvěr sjednat. Vyřídit ho můžete například na osobní automobil (ať už nový nebo ojetý), na nákup spotřebního zboží do domácnosti nebo na financování nemovitosti (na její výstavbu, koupi či rekonstrukci).

TIP: Zde si můžete sjednat půjčku na auto.

Účelový úvěr získáte sami na vlastní zodpovědnost, nebo též s pomocí ručitele či spoludlužníka, pokud jste pro poskytovatele méně bonitním klientem. Jako poskytovatel zde vystupuje banka či soukromá finanční společnost.

V jaké výši můžete úvěr získat

Výše úvěru je individuální, závislá na tom, kolik je poskytovatel ochoten nabídnout a kolik prostředků klient požaduje. V současnosti mohou tyto úvěry jít do výše až 1 000 0000 Kč, pokud je čerpáte na spotřební zboží. Když chcete úvěr na výstavbu či koupi nemovitosti a nabídnete nemovitost do zástavy, tak je výše úvěru ovlivněna její hodnotou a vašimi příjmy. Minimální částka nemusí být stanovena.

Jak požádat o účelový úvěr

Účelový úvěr získáte u banky i u soukromé společnosti. V bance vám ho pravděpodobně převedou na běžný účet, který si zde musíte zřídit, když chcete úvěr čerpat. Soukromník vám peníze zašle na libovolný účet, vedený u jakékoliv banky v Čechách. Někteří vyplácejí úvěry také v hotovosti, což je výhodné pro klienty, co nemají zřízený běžný účet, nebo mají starší dluhy po splatnosti a nepřejí si, aby jim půjčka byla připsána na účet, kde by k ní věřitelé měli snadný přístup.

K žádosti o úvěr si připravte svůj občanský průkaz, případně ještě doklad o příjmu – jedná se o potvrzení o výši příjmu vystavené vaším zaměstnavatelem nebo o ověřenou kopii daňového přiznání (tu potřebujete, pokud podnikáte, a vystaví vám ji na finančním úřadě). O účelový úvěr nebankovního charakteru můžete často požádat online a ušetřit si tak cestu na pobočku. Za výhodných podmínek ho nabízí například společnost Cetelem.

Čerpání účelového úvěru

Čerpání účelového úvěru probíhá na účet nebo v hotovosti, jak je již zmíněno výše. K čerpání je nutné předkládat faktury, na základě kterých bude částka vyplacena. Je totiž nutné doložit účel čerpání úvěru. Poskytovatel potřebuje potvrzení, že jste peníze nevyužili na něco jiného. Pokud je účelem úvěru výstavba nebo rekonstrukce nemovitosti, nemusíte často předkládat přímo faktury, ale stačí, když se pravidelně vyhotovuje odhad nemovitosti, který dokládá, že jste peníze profinancovali.

I přes rostoucí zájem o neúčelové půjčky krátkodobého a střednědobého charakteru, je stále většina úvěrů, které banky poskytnou, účelová.

Hlavní přednosti účelového úvěru

  • Získáte větší objem finančních prostředků, než když byste peníze čerpali neúčelově.
  • Dosáhnete na mnohem výhodnější úrokovou sazbu.
  • Peníze můžete získat od banky i od soukromé finanční společnosti.
  • Peníze lze čerpat v hotovosti nebo na běžný účet.
  • Úvěr je poskytnut například na koupi auta, na vybavení domácnosti nebo na výstavbu nemovitosti.
5 z 5 - (10 hlasů)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *