Zajistěte si úvěr na rekonstrukci svého bydlení

Půjčky na rekonstrukci bydleníChybí vám v rodinném rozpočtu peníze na rekonstrukci bytu či rodinného domu a víte, že vaše nemovitost už vyžaduje vyšší investici? Pokud si můžete měsíčně dovolit odvést pár tisíc korun ve splátce, je úvěr určitě rychlejším řešením, než když začnete rekonstrukci řešit ze svých úspor. Můžete požádat o účelový nebo o neúčelový úvěr, ideálně se zástavou nemovitosti, do níž budete peníze investovat. Za výhodných podmínek vám ho nabídnou v bance i u soukromé finanční společnosti.

Co vše promyslet před žádostí o úvěr

Určitě vezměte v potaz více aspektů, než se rozhodnete o úvěr požádat. Například je potřeba vyhotovit soupis stavebních prací a materiálů, abyste věděli, kolik peněz budete přibližně potřebovat – vyhnete se tak riziku, že vám peníze dojdou dříve, než stihnete rekonstrukci svého bydlení zdárně dokončit.

Dále si promyslete, kde budete o peníze žádat. Jiné podmínky nabízejí banky, stavební spořitelny i soukromé nebankovní společnosti. Obecně můžeme říci, že u soukromé finanční společnosti získáte úvěr za nejflexibilnějších podmínek. Při jeho schválení se často neřeší příjmy ani se nenahlíží do registrů dlužníků. Jelikož schvalovací proces částečně řešíte online, tak často získáte peníze i mnohem rychleji.

Hodnota nemovitosti je důležitá

Když žádáte o úvěr na rekonstrukci domu či bytu, obvykle potřebujete částku vyšší než 1 000 000 Kč. Takový úvěr většinou získáte jenom těžko bez zajištění. Navíc když dáte nemovitost do zástavy, dosáhnete i na mnohem výhodnější úrokovou sazbu. Jelikož je splatnost úvěru několik let, často i více než 10 let, tak například na dvojnásobné úrokové sazbě výrazně přeplatíte.

Jestliže chcete získat úvěr za výhodnějších podmínek, je dobré mít ještě druhou nemovitost do zástavy (byt, dům, stavební pozemek), případně část peněz vynaložit z vlastních zdrojů. Poskytovatelé zřídkakdy poskytují celou částku. Když žádáte o 100% úvěr, byla by pro vás nastavena velmi nevýhodná úroková sazba.

Hypoteční úvěr má minimální výši

Pokud rekonstrukce nevyžaduje velkou investici, je vhodnější zvolit nebankovní půjčku, buď od soukromé finanční společnosti nebo třeba od stavební spořitelny. Minimální výše hypotéky dnes činí 200 000 až 300 000 Kč. Pokud tedy na rekonstrukci potřebujete například pouze 100 000 Kč, je zbytečné si tyto peníze půjčovat od banky. Když navíc víte, že svůj závazek dokážete rychle splatit, můžete využít i neúčelovou půjčku, kterou získáte po internetu během několika dní.

Postupné čerpání úvěru

U klasického úvěru na rekonstrukci nemovitosti je důležité, že se čerpá postupně. Poskytovatel nepustí všechny peníze najednou, ale uvolňuje je tak, jak se navyšuje hodnota nemovitosti. Obvykle tedy nepotřebuje faktury, stačí mu vědět, že jste peníze profinancovali určeným způsobem.

Při čerpání myslete také na to, že máte stanovený konečný termín pro čerpání částky, kterým jsou často 2 roky od zahájení čerpání. Do té doby musíte veškeré prostředky vyčerpat, jinak o zbývající část peněz přijdete a budete muset úvěr řešit složitě znovu. Proto je dobré si rekonstrukci naplánovat tak, aby se týkala co nejkratšího časového úseku. Pokud nemovitost rekonstruujete sami, může to být obzvlášť složité a sami možná přijdete na to, že se vám na některé činnosti vyplatí najmout specializovanou firmu, jen abyste čerpání uspíšili.

5 z 5 - (6 hlasů)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *