Podnikáte? Poradíme vám, jak postupovat při sjednání půjčky

Sjednání úvěrů pro podnikatelePodnikáte a už jste žádali o úvěr či půjčku? Pak jste možná narazili na velký problém se sjednáním. Málokterá finanční společnost je schopná nabídnout za výhodných podmínek finanční prostředky i podnikatelským subjektům. Pokud podnikáte, mohou velký problém představovat vaše příjmy. Většina podnikatelů optimalizuje svou činnost tak, aby státu dávali co nejmenší odvody. To má za následek nižší příjmy, než které ve skutečnosti pobírají.

Využijte nebankovní půjčky bez doložení příjmu

Půjčka či úvěr bez doložení příjmu je jedním z možných řešení pro podnikatele. Takový úvěr je nabídnut za mnohem flexibilnějších podmínek. Může být účelový i neúčelový – to záleží především na vašich specifických požadavcích a potřebách.

Bez doložení získáte i velký finanční obnos, obzvlášť pokud můžete nabídnout zástavu nemovitosti nebo si seženete ručitele či spoludlužníka. Širší nabídku půjček dnes rozhodně mají soukromé finanční společnosti. Výhodou nebankovní půjčky je i to, že ji zcela nebo částečně vyřídíte ze svého domova a nemusíte tedy nikam chodit kvůli jejímu sjednání.

Připravte si potřebné dokumenty

K úvěru budete potřebovat dokumenty týkající se vaší osoby, vaší podnikatelské činnosti a případně i nemovitosti do zástavy. Připravte si občanský průkaz, který doloží váš věk, trvalý pobyt a občanství. Dále možná budete muset poskytnout informace o svém podnikání (jako byste jinak poskytovali informace o zaměstnavateli) a často i o měsíčním příjmu – nezáleží na tom, zda ho dokládáte či nikoliv. Jestliže dáváte do zástavy nemovitost, tak se neobejdete například bez listu vlastnictví nebo bez odhadu její hodnoty, který si ale už vyhotoví odhadce od banky či ze soukromé společnosti.

Půjčte si peníze na krátkou dobu

Jestliže chcete půjčkou vyřešit své okamžité finanční potřeby, můžete využít rychlé krátkodobé půjčky s poskytnutím online. Ty se dnes nabízejí za velmi atraktivních podmínek. První navíc získáte často i zcela zdarma. Mikropůjčka je v maximální výši kolem 20 000 Kč. Při první žádosti ale často získáte méně.

Její výhodou je, že nemusíte dokládat příjmy a že se při schvalování nenahlíží do registrů dlužníků. Tato půjčka má jednorázový termín splatnosti, ke kterému ji odvedete, a pokud s ní budete spokojeni a vycítíte potřebu si po čase zase půjčit peníze, tak ji opět můžete využít. Pro podnikatele je taková půjčka často vhodnější než kontokorent či kreditní karta.

Budujte si u banky historii

Pokud naopak patříte mezi konzervativní klienty a půjčku u soukromé společnost si nechcete sjednávat, jelikož k ní nemáte důvěru, tak se vyplatí zeptat se na úvěr v bance, u které máte vedený běžný a podnikatelský účet. Nevyplatí se využívat služeb více bank. Lepší je být u jedné banky. Pokud budete mít na svém účtu dostatečný obrat a třeba i nějaké úspory, banka vám úvěr ráda poskytne. Žádost pak můžete řešit přes internetové bankovnictví nebo na pobočce vaší banky. I bankovní půjčky jsou dnes nabízeny jako krátkodobé i dlouhodobé a s velmi zajímavým úročením.

5 z 5 - (1 hlas)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *