Potřebujete nové auto? Víme, kde si půjčit peníze

Peníze na nové autoPůjčku na auto dnes nabízí banky i řada finančních společností. Auto je pro většinu lidí opravdu nezbytné, jelikož ho využívají například k dopravě do práce. Bez auta dnes může žít jen málokdo. Pokud se vám automobil výrazně porouchá, tak nastává nejvyšší čas začít uvažovat o pořízení vozu nového. Ne vždy ale na něj máte našetřené potřebné prostředky. Poradíme vám, kde si můžete sjednat výhodnou půjčku, která pomůže zafinancovat nákup nového nebo i ojetého vozu.

Půjčka nebo finanční leasing?

Auto můžete koupit z vlastních úspor, půjčit si na něj část peněz nebo celou částku v bance či u nebankovní finanční společnosti, případně využít finančního leasingu. Pokud kupujete nové a dražší auto, pravděpodobně nemáte tak vysoké úspory, abyste si ho mohli dovolit celé zaplatit. Je však vhodné mít alespoň část peněz našetřenou. V tu chvíli jste totiž pro potenciální věřitele mnohem bonitnější a úvěr tak získáte mnohem snadněji.

Když si koupíte auto na půjčku, tak máte závazek pouze vůči poskytovateli půjčky, kterou samozřejmě musíte hradit. Pokud se dostanete se splátkou do zpoždění, hrozí vám upomínky, penále a v extrémním případě i exekuce. Tak daleko to ale nezajde, pokud včas zareagujete a nezaplacenou splátku uhradíte.

Alternativou k půjčce je finanční leasing, kdy složíte část peněz a zbytek splácíte leasingové společnosti. Během této doby využíváte vůz, ale máte ho pouze pronajatý. Váš se stane až v momentě, kdy ho celý splatíte. Pokud tedy leasing přestanete z nějakého důvodu splácet, společnost vám může auto zabavit.

Půjčte si 100, 200 i 500 tisíc korun bez závazků

Na auto si můžete sjednat účelovou i neúčelovou půjčku. Účelová půjčka obvykle nabízí výhodnější podmínky čerpání, jelikož se poskytuje s nižší úrokovou sazbou. Zajímavé účelové půjčky nabízí například společnost Cetelem, která je vám schopná půjčit právě i na nový nebo na ojetý vůz. Neúčelové půjčky především od soukromých finančních společností nabízejí zajímavé podmínky čerpání a splácení. V mnoha ohledech jsou velmi výhodné, jen si musíte prověřit poskytovatele.

Pokud vlastníte nemovitost, kterou můžete dát do zástavy, tak máte možnost využít i tzv. americké hypotéky. Jedná se vlastně o neúčelovou půjčku se zástavou nemovitosti. Pokud požadujete vyšší finanční obnos, je tato půjčka spolehlivou volbou. Výhodou je, že nemusíte financovat pouze koupi vozu, ale třeba si i dokoupit nějaké chybějící vybavení do domácnosti.

Sjednávejte online nebo na pobočce

Půjčku si vyřídíte online přes internet nebo osobně na pobočce banky. Dobře si promyslete splátkový kalendář a stanovte si takovou výši měsíčních splátek, které si budete moci bez obtíží dovolit. Splátky na auto jsou nejčastěji střednědobého nebo dlouhodobého charakteru. Nikdo nečeká, že svůj dluh umoříte během jednoho roku. Splatnost půjčky je nejčastěji 5 až 7 let.

5 z 5 - (1 hlas)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *