Americká hypotéka

 • Víte co je americká hypotéka
 • Americká nebankovní hypotéka

  • Použijte peníze, jak uznáte za vhodné
  • Díky zastavěné nemovitosti nabízí velmi nízké úrokové sazby
  • Můžete si půjčit i několik milionů korun
  • Jako zástavu lze použít i některé typy nebytových nemovitostí
  • Splatnost obvykle činí maximálně 20 let

  ONLINE SROVNÁNÍ PŮJČEK ZDE

Doporučujeme

 • ACEMA Credit americká hypotéka

 • Výše půjčky
  Až 5 000 000 Kč

 • Splatnost
  Od 1 do 20 let

 • První půjčka zdarma

 • Získat půjčku

Co je americká hypotéka

Americká hypotéka je speciální typ hypotečního úvěru, který vám poskytuje velmi široké možnosti využití čerpaných peněz. Prostřednictvím americké hypotéky tak můžete uspokojit téměř jakékoliv vaše finanční potřeby. Stejně jako v případě klasické hypotéky musíte i při zřízení tohoto úvěru ručit nemovitostí – peníze však není nutné využívat přímo za účelem nákupu nemovitosti.

Americkou hypotéku tak můžete využít k financování nákupu nebytového prostoru, refinancování stávajících nevýhodných úvěrů, nebo třeba jako půjčku na rozjezd podnikání. Záleží na úvěrových podmínkách konkrétní banky nebo nebankovní společnosti najdete však i takové americké hypotéky, které lze využít téměř na cokoliv.

Americká hypotéka je zcela pochopitelně dostupná pouze plnoletým žadatelům, například ve Fio Bance o ni však mohou žádat i cizinci – občané EU – lze ji využít také jako výhodnou půjčku pro cizince.

Rozdíly oproti klasické hypotéce panují ještě v délce splácení, která je obvykle v případě americké hypotéky kratší, rovněž je možné si obvykle půjčit pouze 70 % (výjimečně 80 %) hodnoty zastavené nemovitosti – při standardní hypotéce to může být i 90 % hodnoty.

Je možné získat i nebankovní americkou hypotéku?

Podpis smlouvyAmerickou hypotéku poskytují i některé z nebankovních úvěrových poskytovatelů. Jejich výhodou je, že nenahlížejí na klienta až tak přísně jako bankovní společnosti. Někteří z nich tak při žádosti o nebankovní hypotéku přehlédnou i nějaký ten záznam v registrech dlužníků.

Nebankovní americké hypotéky mají opět vícero využití – peníze lze použít na cokoliv. Obecně je však můžeme rozdělit do dvou kategorií:

 • Podnikatelské půjčky: Potřebujete zafinancovat začátek nebo expanzi podnikání a v bance vám nechtějí pomoci? Můžete využít nabídky nebankovní hypotéky a získat tak proti zástavě peníze už s úrokem od 3 %.
 • Spotřebitelské úvěry: Nebankovní americkou hypotéku lze využít i za jakýmkoliv jiným účelem, jako je refinancování stávajících nevýhodných půjček, financování nákupu automobilu, dovolené, nebo třeba k zaplacení exekuce.

Nebankovní hypotéku lze využít i k nákupu nemovitosti

Pokud toužíte po vlastním bydlení, nebo si chcete třeba pořídit další nemovitosti, je možné využít nebankovní hypotéku i k financování těchto záměrů – pokud vás například v bance z důvodu negativních záznamů v úvěrové historii odmítly.

Můžete-li ručit vlastní nemovitostí, pak není problém získat úvěr opět až do výše 70 % odhadní ceny nemovitosti. Nemovitost případně nemusí být ani vaše, pokud máte nějakou blízkou osobu, která bude ručit nemovitostí za vás, je i toto jedna z možných cest. Stejně tak můžete využít nebankovní hypotéky k financování pořízení vlastního bydlení, pouze musíte počítat s tím, že budete muset složit alespoň 30 % z odhadní ceny nemovitosti ze svého, což může být pro některé žadatele problém.

Obecně se pak nebankovní hypotéky příliš neliší od těch bankovních s tím rozdílem, že jejich úrokové sazby jsou o něco vyšší než v případě banky. Stále se však jedná o zdaleka nejvýhodnější nebankovní úvěr. Výhodou nebankovních hypoték na druhou stranu je, že si je můžete zřídit poměrně rychle, někdy pak není nutné ani dokazovat příjem, pro poskytovatele hypotéky je důležitá především hodnota zastavené nemovitosti.

Nejčastější dotazy týkající se americké hypotéky

 1. Za jakým účelem lze americkou hypotéku využít?

Peníze čerpané v rámci americké hypotéky můžete využít v podstatě jakýmkoliv způsobem chcete. Jedná se o neúčelovou hypotéku, takže ji lze využít například k rekonstrukci stávající nemovitosti – nabízí výhodnější podmínky než úvěr na bydlení. Stejně tak k nákupu nebytových prostor, k pořízení automobilu, refinancování nevýhodných dluhů apod.

 1. Je možné získat americkou hypotéku bez doložení příjmů?

V případě amerických hypoték platí to samé, co v případě jakéhokoliv jiného úvěru – banky jsou v posuzování žadatelů o něco přísnější. To znamená, že bankovní poskytovatelé obvykle výši vašich příjmů zkoumat budou. Nebankovní poskytovatele hypoték posuzují vaši žádost především z hlediska hodnoty zastavené nemovitosti. Uvažujete-li však o pořízení americké hypotéky, myslete na to, že pokud ji nebudete splácet, můžete o svou nemovitost přijít. Je tak jasně ve vašem zájmu, abyste měli dostatečný příjem (který třeba nejde prokázat), ze kterého budete moci americkou hypotéku splácet.

 1. Jakou částku si můžu prostřednictvím americké hypotéky půjčit?

Výše hypotéky se odvíjí od hodnoty zastavené nemovitosti, není však problém čerpat i milionové částky. Obecně však platí, že nebankovní hypotéky mají o něco nižší úvěrové rámce než bankovní.

 1. Mohu získat i hypotéku bez kontroly registru?

Úvěroví poskytovatelé musí ze zákona do registrů dlužníků nahlížet. S jistotou můžeme říci, že pokud máte negativní záznamy v registrech dlužníků, pak nebudete mít velmi pravděpodobně na bankovní americkou hypotéku nárok. V případě nebankovní hypotéky se však má věc jinak a záleží na jednotlivých poskytovatelích, jak budou na vaše prohřešky v úvěrové historii nahlížet. Existuje tak možnost, že získáte nebankovní hypotéku navzdory záznamům v registrech dlužníků.

 1. Jaká je splatnost americké hypotéky?

Délka splatnosti této neúčelové hypotéky se nejčastěji pohybuje v intervalu od 5 do 20 let. Ve výjimečných případech si však můžete zřídit i hypotéku s 30letou splatností.

 1. Musím vlastnit nemovitost, která je použitá jako zástava?

Není to podmínkou. Stačí, pokud máte ve svém okolí ručitele, který je ochoten proti americké hypotéce zastavit svou vlastní nemovitost.

 1. Jak je to s fixací americké hypotéky?

Co se týče fixace úrokové sazby americké hypotéky, platí v podstatě totéž, na co jste zvyklí u běžné hypotéky. Můžete si tak sjednat fixaci úrokové sazby na 1, 3 nebo 5 let.

Může vás zajímat

 

Podobné typy půjček

Nebankovní půjčka | Půjčka se zástavou nemovitosti | Půjčka bez příjmu ihned