Vyzkoušejte půjčku tam, kde vám odpustí splátky

Home Credit či Air Bank - odpouštějí splátky -ilustrační foto

Trh s půjčkami je již přeplněný. Můžeme to pozorovat i u nabídek jednotlivých bank a soukromých společností, které se snaží neustále přicházet s nějakými novinkami, aby oslovily další klienty. Většina lidí si totiž najde oblíbeného poskytovatele, jehož služby využívá, a už nemá zájem zkoušet další půjčky. Je to stejné, jako když si založíte běžný účet nebo sjednáte pojistku – většinou již netoužíte po žádných změnách.

Odpuštění splátek za řádné splácení je novým trendem

Nový trend v oblasti osobních půjček představuje odpuštění splátek za řádné splácení. V praxi to probíhá tak, že si vyřídíte půjčku na několik měsíců až let a když všechny splátky uhradíte v termínu, poskytovatel vám odpustí několik posledních splátek. Konečné číslo většinou závisí na objemu poskytnutých prostředků a je přesně definováno ve smlouvě.

Jedná se o pozitivní motivaci ve formě odměn, která na klienty rozhodně působí lépe než hrozba vysokých pokut. Mají totiž pocit, že získají nějaké peníze zpět, byť pokud by šlo o opačný případ, tak by úvěr možná získali s nižším úrokem a pak až platili případné sankce.

Zde je velkou výhodou, že pokud nějakou splátku uhradíte po termínu, nehrozí vám vysoké pokuty a půjčka se vám tak zbytečně neprodraží. Neměli byste proto kvůli jednomu sjednanému úvěru skončit v exekuci nebo v insolvenci.

Příklad splácení z praxe

Rozdíl v objemu splacených prostředků tak může být opravdu znatelný. Pokud si sjednáte půjčku ve výši 110 000 Kč se splatností 84 měsíců, s úrokem 13,13 % ročně a s fixním poplatkem za vyřízení 1 100 Kč, tak celkem zaplatíte 170 767 Kč. Při řádném splácení vám poskytovatel odpustí 10 splátek, čímž se vám zkrátí doba splácení na celých 74 měsíců. Celkem tak ušetříte 20 200 Kč. Na takové a podobné nabídky láká mnoho věřitelů.

Kde si sjednat výhodný úvěr

Úvěr s příjemným bonusem za předčasné splacení získáte například u nebankovní společnosti Home Credit, kde vám aktuálně vrátí zpět až celou jednu čtvrtinu úroků. Mezi bankami tento trend sleduje také stále více oblíbená Air Bank.

Půjčky jsou samozřejmě nastavené tak, abyste co nejvíce úroků zpět získali tehdy, když si sjednáte půjčku na vysokou částku. Proto si vyřízení půjčky vždy pečlivě promyslete a podívejte se po konkurenčních nabídkách. I poskytovatelé, co nevrací zpět úroky, mohou nabízet výhodné půjčky. Zde můžete ušetřit jen díky předčasnému splacení z vlastní vůle. Nebudete pak ale zbytečně zklamaní, když zapomenete včas převést jednu splátku.

5 z 5 - (1 hlas)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *