Půjčka na OP je pro každého

Na občankuV současné době je opravdu velmi jednoduché získat rychlou a výhodnou půjčku. Většinou vám stačí jen předložit občanský průkaz a půjčka může být poskytnuta. Hovoříme však pouze o nebankovních půjčkách. Banky i dnes dbají na to, aby jejich klienti museli předložit například dva doklady totožnosti, doložit příjmy nebo předkládat faktury pro čerpání prostředků. Mezi těmito půjčkami ale samozřejmě existují i výjimky. Ty by se však daly spočítat na prstech jedné ruky.

Předložení občanského průkazu

Jakým způsobem se občanský průkaz předkládá? Pokud o půjčku žádáte osobně, není nic jednoduššího, než když ho sami předáte na pobočce, kde si z něj vezmou ty důležité informace. Když žádáte o půjčku z domova, nabízí se více možností. Jakou z nich si vyberete, většinou závisí na poskytovateli půjčky, který ji umožňuje. Můžete mu tedy zaslat kopii občanského průkazu poštou, přiložit ji k žádosti o finanční prostředky nebo jen zadat číslo svého dokladu, které si váš budoucí věřitel následně ověří. Poslední zmíněný způsob je nejjednodušší a vyžaduje nejméně práce.

Kdo může požádat o půjčku na OP

O půjčku na OP může požádat každý, kdo má platný občanský průkaz, vystavený v České republice. Většinou nejsou půjčky poskytovány zahraničním subjektům. Občanským průkazem tedy prokážete nejen svůj věk, ale doložíte i své bydliště. Půjčka na OP jsou jinak vhodné úplně pro každého. Těší se velké oblibě mezi pracujícími, studenty, seniory i ženami na mateřské dovolené. Jsou oblíbené především pro své rychlé vyřízení, jelikož schválení půjčky často trvá jen několik minut, maximálně pár hodin. Peníze obdržíte na ruku nebo na svůj bankovní účet téměř ihned.

Čtěte také:
Důvody, proč si nepůjčovat od svých známých

Jak požádat o půjčku

O půjčku můžete požádat několika způsoby. U nebankovních půjček je nejrozšířenější podat žádost online. To znamená, že ji pohodlně vyřídíte z domova a OP doložíte některým ze způsobů, který je zmíněný výše. Není to nic složitého. Takto pohodlně můžete získat malou mikropůjčku do 20 000 Kč i větší spotřebitelský úvěr. Pokud je řeč o půjčkách se zástavou nemovitosti, tak zde už většinou i nebankovní společnosti vyžadují více pokladů a dokladů, aby žádost mohla být schválena.

O půjčku můžete u vybraných finančních společností požádat osobně. Výhodou zde je, že peníze získáte ihned a na ruku. Můžete si je samozřejmě nechat i zaslat na svůj běžný účet, který máte vedený v některé české bance. Hodně zde záleží na tom, jaké způsoby vyplacení peněz vámi vybraný poskytovatel podporuje.

Půjčky i bez občanského průkazu

Někde vám půjčí dokonce i bez předložení občanského průkazu, což je opravdu velmi zajímavé. Zde tedy nezáleží na vašem občanství a věku, případně stačí jen vaše čestné prohlášení, že splňujete podmínky pro poskytnutí půjčky. Tyto půjčky jsou již velmi založené na důvěře mezi klientem a věřitelem. Jsou častější až při opakovaných žádostech.

Chci získat půjčku

Ohodnoťte tento článek


One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *