Jak získat autopůjčku se záznamem v registru dlužníků?

Pokud máte negativní záznamy v registrech dlužníků, může být získání půjčky na auto obtížné, ale není to nemožné. Nejdůležitějším aspektem při získání autopůjčky se záznamem v registru dlužníků je prozkoumání jednotlivých dostupných půjček. Není pravda, že byste museli vzít za vděk první dostupnou půjčkou. Možností je více a měli byste si vybrat půjčku, která nejlépe poslouží vašim potřebám, bez ohledu na negativní záznamy.

Pojďme se společně podívat na 6 věcí, které byste měli vědět, než zahájíte proces žádosti o půjčku na auto se záznamem v registrech dlužníků.

1. Pokuste se ušetřit peníze na akontaci

Pokud máte negativní záznamy v registrech dlužníků je vhodné se na žádost o autopůjčku připravit předem. Budete-li schopní složit část z kupní ceny automobilu ze svého, může to zvýšit šance na získání autopůjčky.

Investice do automobilu může být poměrně vysoká částka, měli byste se tak na nákup vozu připravovat ideálně několik měsíců dopředu a každý měsíc si vyčlenit nějaké peníze stranou. Pokud se vám část z kupní ceny vozu podaří naspořit, můžete nejenom zvýšit svou šanci na získání půjčky na auto, ale dokonce si můžete přijít i na lepší úvěrové podmínky.

2. Připravte se na zkoumání a porovnávání nabídek

Než vůbec přijde čas na řešení otázky, kde si půjčit peníze, když jsem v registru, měli byste se připravit, že může nalezení vhodné půjčky bez registru vyžadovat určitý čas. Proces zkoumání můžete výrazně zkrátit s využitím srovnávače, nicméně, než podáte jakoukoliv žádost o autopůjčku, měli byste přesně vědět, jakou měsíční splátku půjčky si můžete dovolit.

Je pravděpodobné, že se budete muset kvůli negativním záznamům spokojit s vyšší úrokovou sazbou, to ovšem neznamená, že byste měli kývnout na první nabídku, která se před vámi objeví.

Jakmile zahájíte zkoumání, neomezujte se pouze na jednoho věřitele. Existuje řada poskytovatelů půjček, kteří vám mohou pomoci půjčku zajistit, včetně:

  • Banky – pokud vám dlouhodobě chodí příjem ze zaměstnání na bankovní účet, některé banky vám mohou nabídnout předschválený úvěrový limit, včetně půjčky na auto, aniž byste museli dále prokazovat svou bonitu. Máte-li možnost si půjčit ve vaší stávající bance, využijte ji.
  • Online poskytovatelé půjček – mnoho z online věřitelů poskytuje zájemcům půjčky bez registru, stačí pouze vědět, kde hledat. Jednou z takových možností je například využití srovnání zde na stránkách Akutní půjčka.
  • Půjčky od soukromých osob poslední a neméně zajímavou možností jsou půjčky od soukromých osob a investorů, které vám mohou rovněž s financováním nákupu nového vozu pomoci. Pouze si dejte pozor na podvodníky. Těchto 7 signálů vám je však pomůže bez problémů odhalit.

3. Ujistěte se, že jsou nabízené úvěrové podmínky konečné

Pokud se rozhodnete financovat nákup automobilu prostřednictvím online poskytovatele půjček, ještě před podpisem smlouvy se ujistěte, že jsou zmiňované úvěrové podmínky konečné a nečeká vás nějaké překvapení.

Proto se také vyplatí číst ve smlouvách i drobné písmo. Pokud tak neučiníte, můžete se v budoucnu potýkat s vyššími splátkami nebo horší úrokovou sazbou. Podobným nekalým praktikám opět můžete předejít, využijete-li srovnávače, který nezávisle porovnává pouze nabídky půjček od seriózních poskytovatelů.

4. Vyhněte se poskytovatelům bez licence

Ačkoliv je poskytování půjček bez náležité licence od ČNB na českém území nezákonné, neznamená to, že úplně vymizelo. Stále se tak můžete setkat s pochybnými projekty i osobami, které půjčí opravdu každému. Pořízení půjčky na auto u takového poskytovatele se může zdát jako velmi snadné a bez stresu.

Ve finále se však může z takového úvěru vyklubat půjčka s extrémně vysokými úrokovými sazbami, skrytými poplatky a dalšími nevýhodami pro žadatele. Hodláte-li si zřídit autopůjčku i se záznamem v registru dlužníků, koncentrujte se pouze na licencované poskytovatele, kteří se vám snaží doopravdy pomoci.

5. Vybírejte půjčky dle výše RPSN nikoliv výše splátky

Někdy samozřejmě můžete být omezení i výší splátky, kterou si můžete dovolit, přičemž nízké měsíční splátky mohou na papíře vypadat velmi dobře. Ve skutečnosti však povedou k tomu, že za auto přeplatíte mnohem vyšší částku, než by bylo nezbytně nutné.

Vzhledem k tomu, že jsou půjčky na auto bez registru charakteristické obecně vyšším RPSN, můžete nakonec z důvodu akumulace úroků zaplatit za vůz i třeba dvojnásobek kupní ceny. Hledejte tak spíše půjčky s nižším RPSN a vyšší splátkou. Samozřejmě vždy v cenových relacích, které si můžete dovolit splácet.

6. Zvažte, zda nevyužijete spolužadatele

Požádejte vašeho partnera nebo blízkého příbuzného, zda byste si nemohli zřídit půjčku na auto ve dvou. Přivedete-li k jednacímu stolu někoho, komu můžete věřit, můžete získat přívětivější úvěrové podmínky.

Spolužadatel výrazně snižuje rizikovost půjčky pro věřitele – je za splácení půjčky zodpovědný také, pokud se vy dostanete do problémů se splácením – a tak vám jsou ochotní obvykle nabídnout mnohem výhodnější úvěrové podmínky. Pak může být i půjčka na auto se záznamem v registru dlužníků poměrně výhodným úvěrem, který zvládnete pohodlně splácet.

Negativní úvěrová historie nemusí být konečnou

Máte-li negativní záznamy v registrech dlužníků, vaše situace je automaticky méně výhodná. Pravděpodobně se budete muset smířit s užším výběrem půjček na auto i horšími úvěrovými podmínkami.

Dobrou zprávou ovšem je, že s důkladnou přípravou a průzkumem můžete získat půjčku s mnohem nižší úrokovou sazbou, než jste si možná původně mysleli. Negativní záznamy v registrech dlužníků pak nejsou napořád. Jakmile z vaší úvěrové historie zmizí, můžete zauvažovat o refinancování stávající půjčky a získat ještě výhodnější úvěrové podmínky.

5 z 5 - (1 hlas)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *