Každý čtvrtý Čech doplatil na půjčku příbuzným

Smutná dívka telefonuje - ilustrační foto

Každý člověk soucítí se svou rodinou a když přijde tíživá finanční situace, většina podá pomocnou ruku. Taková štědrost je určitě významným plus a utuží rodinné vztahy, ovšem pod podmínkou, že se vám půjčené peníze vrátí zpět. Dle průzkumu čtvrtina Čechů své peníze už nikdy neuvidí.

Češi podají pomocnou ruku

Rodinné půjčky slouží k pokrytí náhlých výdajů, proto většina Čechů půjčí maximálně 50 000 Kč. Ovšem pro některé je i tato částka hlubokým zásahem do jejich finančních rezerv. V případě obtíží, kdy se rodinný příslušník přihlásí o své peníze, mohou vzniknout rozpory a hádky. Ve většině případů tyto situace končí rozkolem v rodině a dlouhými roky nezájmu.

Raději kamarádovi, než strýcovi a tetě

Češi rádi řeší své finanční problémy rodinnou půjčkou, jelikož nejsou limitování dobou splácení a na úroky se nehraje. Nemusí se bát, že by přišli o střechu nad hlavou, a proto jsou se splácením poněkud laxnější. Z průzkumu společnosti Equa bank vyplynulo, že Češi až v 79 % případů si půjčují částku mezi 10 000 až 50 000 Kč. Malé procento zastupují už jen vyšší částky. Překvapivým faktem bylo, komu raději půjčují. Naši důvěru mají spíše dlouholetí přátelé než třeba strýc s tetou nebo bratranec a sestřenice.

Jednou a dost

Co se týče druhé rodinné půjčky, tak třetina dotazovaných by sepsala smlouvu o půjčce a sedm procent by k tomu přidalo i úrok. Zde je vidět značný kontrast a poučení z předešlé zkušenosti. Raději si vše ošetří náležitě sepsanou smlouvou, než by se smířili s představou opět ztracených peněz. V konečném důsledku čtvrtina Čechů by do rodinné půjčky, po předchozí negativní zkušenosti, znovu nešla. Raději snesou krátkodobé naštvání své rodiny než dlouhodobé tahání vypůjčené částky ze strany svých příbuzných.

Seznamte se. 3 půjčky, které s vámi budou kamarádit

Soukromých i bankovních půjček najdete na internetu tisíce. Nebudeme vám je popisovat všechny, protože tak bychom se nikam nedostali. V tomto článku vám představíme jen tři půjčky od tří soukromých subjektů, které vám však vykouzlí úsměv na tváři…

5 z 5 - (2 hlasy)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *