Kompletní průvodce online půjčkami: Co všechno byste měli znát?

S využitím moderních technologií rostou i možnosti úvěrových společností. Stále více lidí tak využívá srovnání půjček online. Než učiníte jakékoliv významné finanční rozhodnutí, podívejte se na našeho průvodce o online půjčkách, který vám pomůže se rozhodnout, který produkt je pro vás ten pravý.

Zajištění úvěru online se nijak neliší od toho, které provádíte na pobočce banky, až na to, že je proces žádosti obvykle mnohem rychlejší. Zatímco dříve byste museli na pobočku, dnes využívá mnoho lidí možnosti půjčit si prostřednictvím internetu, aby se nepříjemné návštěvě banky nebo stavební spořitelny vyhnuli.

Tento jednoduchý průvodce vás provede tím, jak získat rychlou online půjčku ihned na účet, kterou můžete využít na cokoliv od zaplacení vysněné svatby, pořízení spolehlivého auta, rozšíření stávajícího bydlení nebo třeba nákup nové pohovky.

Výhody a nevýhody online půjček

Výhody online žádosti o půjčku

O půjčky žádá online více lidí než kdykoliv předtím, a to z dobrého důvodu. Vyplnění formuláře žádosti doma nebo kdekoliv na cestách přináší některé zřetelné výhody. Jednak šetříte čas a pak můžete ušetřit i peníze, protože děláte vše v poklidu. Můžete si mnohem pečlivěji vaši žádost zvážit. Kdybyste o půjčku žádali tváří v tvář a čelili tlaku prodejce na pobočce, mohli byste jeho naléhání snadno podlehnout a uzavřít úvěr, který vám nemusí plně vyhovovat.  Jaké jsou hlavní výhody online půjček?

  1. Rychlé rozhodnutí

Čekání na rozhodnutí o půjčce může být velmi frustrující a stresující, zvláště pokud potřebujete své peníze opravdu rychle. Online žádost dramaticky zkracuje tradiční čekací doby. Online poskytovatelé půjček mají přístup ke specializovanému softwaru, který zrychluje hodnocení jednotlivých žádostí, takže vám mohou rychleji poskytnout rozhodnutí.

Tato technologie se také může projevit do rychlosti připsání finančních prostředků na váš účet. Pokud vám bude úvěr schválen, tak například půjčku 5000 Kč uvidíte na účtu doslova ihned.

  1. Široký výběr produktů

Stejně jako jinde tak i v případě půjček poskytuje internet spotřebitelům bezkonkurenční výběr úvěrových produktů. Není tak problém si online sjednat půjčku na auto, půjčku bez doložení příjmů nebo třeba dlouhodobou půjčku na rekonstrukci vašeho bydlení.

To znamená, že si můžete v pohodlí doma vyhradit čas, až vám to bude vyhovovat a poté hledat půjčku online, která nejlépe vyhovuje vám a vašim osobním okolnostem. Tímto způsobe získáte mnohem pravděpodobněji úvěrový produkt s rozumnou úrokovou sazbou i splátkovým kalendářem.

  1. Snadná žádost a pohodlí

Hledání půjčky „na ulici“ může být časově náročné a poměrně matoucí. Možná si budete muset domluvit více schůzek, abyste si s každým jednotlivým věřitelem promluvili tváří v tvář. A protože současně uslyšíte pouze o produktu tohoto jednoho věřitele, může vám to komplikovat srovnání a výběr vhodného úvěrového produktu pro vaše potřeby.

Ideální půjčku mnohem snáze najdete se srovnáním půjček online. Je tak mnohem jednodušší získat přehled o celém půjčkovém trhu, díky čemuž zvládnete najít ideální půjčku mnohem rychleji, pohodlněji a přímočařeji.

Nevýhody online půjček

I když je mnohem pohodlnější podat žádost o půjčku online, je důležité si uvědomit, že mohou mít i své nevýhody. Některé typy půjček jako třeba hypotéky, mohou být poměrně složitým úvěrovým produktem a může být obtížné pochopit, co všechno obsahuje daná online nabídka.

Využíváte-li ke sjednání hypotéky srovnávače, může být pro neznalého člověka poměrně matoucí finanční žargon. Pokud se nejedná o premiérovou žádost o hypotéku, tak určitě zvládnete vyřídit online i hypotéku a ušetřit tak hromadu času. Žádáte-li však o první úvěr na bydlení, možná bude lepší, pokud přeci jenom využijete služeb pobočky nějaké banky.

Přemýšlí, jak získat půjčku přes internet

Jak získat půjčku online?

Online podání žádosti o půjčku je rychlé, efektivní a snazší než kdy dříve. Zde je návod, jak získat tu nejlepší online půjčku:

  1. Zamyslete se nad svou bonitou

Popřemýšlíte-li nad svou bonitou, získáte přehled o tom, jak vás budou potenciální věřitelé vnímat. Pamatujte, že jakékoliv, byť jen drobné, problémy se splácením nebo s účty za energie se zapisují do registrů dlužníků a jsou zde uchovávány až 5 let.

Je tak jasné, že pokud máte negativní záznamy v úvěrové historii, bude mnohem rozumnější rovnou žádat o půjčku pro problémové klienty. Tu nabízejí poskytovatelé, kteří nekladou záznamům v úvěrové historii přílišnou důležitost. Stejně tak lidé bez běžného zaměstnání raději zvolí půjčku bez doložení příjmů než klasickou bankovní půjčku, kde je jisté, že bude doložení příjmů požadováno.

  1. Vyberte správný typ půjčky

Dále se rozhodněte o půjčce, o kterou chcete žádat. Ujistěte se, že rozumíte podmínkám půjčky – kolik vás bude stát půjčení určité částky od konkrétního věřitele v daném časovém období? Kalkulačka půjček jako je ta naše vám dá podrobnou představu o tom, kolik byste si mohli půjčit, na jak dlouhou dobu a jakou splátku budete každý měsíc platit.

  1. Splňte požadavky na způsobilost

Než podáte žádost, ujistěte se, že splňujete požadavky na žadatele. Je nesmysl žádat o bankovní půjčku, pokud máte negativní záznamy v registrech dlužníků. Stejně tak byste měli mít přibližnou představu o tom, zda vyděláváte dostatek peněz, abyste si mohli dovolit půjčku splácet.

Podání žádosti o půjčku, na kterou nemáte nárok, je zbytečná ztráta času. Zvláště pokud na peníze spěcháte, může být doba schválení půjčky rozhodující.

  1. Podejte žádost o půjčku

Nyní, když jste připravení na žádost o půjčku, je důležité mít přichystané vše potřebné. Kromě osobních údajů to bude ještě telefon, email, doklad totožnosti a případně adresa bydliště a zaměstnavatele. V některých případech bude potřeba i doklad o výši vašich příjmů případně výpisy z účtu, ale to už závisí na konkrétní půjčce, o kterou žádáte.

Zajistěte však, abyste měli všechny potřebné informace při sobě, aby byl proces žádosti o půjčku co možná nejplynulejší.

  1. Vyplňte formulář žádosti o půjčku

Pokud máte připraveno vše potřebné, už je na řadě pouze vyplnění samotné žádosti, které vám nezabere ani 5 minut. Tímto krokem dáváte věřiteli najevo, že máte o půjčku zájem a on na základě vámi vyplněných údajů rozhodne, zda máte na online půjčku nárok či nikoliv.

Jakmile vám půjčku schválí, je už na možnostech jednotlivých věřitelů a typu půjčky, za jak dlouho uvidíte peníze na svém účtu. Ty nejrychlejší půjčky včetně převodu finančních prostředků na váš účet však lze realizovat už za 15 minut.

Slovo závěrem

Nyní byste už měli být seznámení se všemi nezbytnými informacemi, které k úspěšné žádosti o online půjčku potřebujete. Pokud jste ještě nikdy o půjčku online nežádali, věřte, že se není čeho bát. Všichni úvěrový poskytovatelé jsou regulovaní ČNB, která na český půjčkový trh dohlíží, aby nedocházelo k podvodům na klienty.

Internet nabízí téměř neomezené možnosti a nejinak tomu je i v případě půjček. Pokud hledáte specifickou půjčku, která má maximálně vyhovovat vašim potřebám, pak si s online půjčkou určitě vyberte vhodnou variantu.

Chci půjčku online

Ohodnoťte tento článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *