Jak napsat příběh na Zonky, abyste získali půjčku

Zonky je českým představitelem v posledních letech stále populárnějších P2P půjček. Jedná s o půjčky mezi lidmi. Zonky je “spojovatelem” dvou skupin lidí – těch, kteří si potřebují půjčit, a těch, kteří mohou a chtějí půjčit. Aby první skupina zaujala druhou a přesvědčila ji k poskytnutí půjčky, musí mít dobrý příběh.

Jak požádat a získat půjčku Zonku

Možná o půjčce Zonky pořádně nic nevíte, a tak se stále točíte kolem klasických bankovních či nebankovních půjček. Pokud se vám nedaří splnit jejich podmínky, Zonky půjčka nabízí více než zajímavou alternativu, jak získat půjčku za výhodnějších podmínek. K úspěchu je však nutno znát způsob podání žádosti, který funguje na zcela odlišném principu než jsou lidé zvyklí.

Hlavní rozdíl mezi klasickou půjčkou a půjčkou Zonky spočívá v poskytovateli, kterým není žádná finanční společnosti, ale úplně obyčejní lidé, kteří hledají nové možnosti investování. Aby vám však byli ochotní půjčit peníze, je třeba je zaujmout a dát jim pádný důvod, proč by zrovna vám měli poskytnout půjčku. Podobných žadatelů o půjčku, jako jste vy, je spousta. A právě k tomu slouží osobní příběh.

Náš TIP: Přečtěte si také naší recenzi na půjčku Zonky zde.

Co je osobní příběh na Zonky?

Osobní příběh je v podstatě žádost o půjčku prostřednictvím zajímavého popisu důvodu, na co přesně peníze potřebujete. Může jít například o zajímavý podnikatelský projekt, na který se vám jako začínajícímu podnikateli nedaří sehnat peníze standardní cestou. Na Zonky si můžete půjčit peníze na vlastní bydlení, ať už se jedná o rekonstrukci, koupi, či stavbu.

Ne neobvyklé jsou žádosti o půjčku na auto, které je nezbytné pro fungování celé rodiny, ale na které vám nechce nikdo půjčit. Na Zonky však můžete sehnat i dobrou půjčky, díky které se konečně vymaníte ze sevření dluhů kvůli nevýhodným půjčkami, které jste si vzali mladí a nezkušení. Abyste půjčku získali, je důležitý při psaní příběhu dodržet pár pravidel.

Buďte upřímní, sdílní a zároveň struční

V první řadě buďte upřímní a jasně vysvětlete, na co konkrétně hledáte půjčku. Nestyďte se za minulé chyby, a pokud potřebujete peníze na refinancování půjček, ve svém osobním příběhu to prostě přiznejte.

Základem dobrého příběhu je poutavý titulek

Titulek je to první, co potencionální investoři uvidí. Titulek je důvod, proč si příběh přečtou nebo jej naopak přejdou bez povšimnutím. Není asi nutné zmiňovat, k čemu dojde, pokud jako nadpis ponecháte nicneříkající variantu “jiné”. S příběhem si prostě musíte dát nějakou tu práci. Titulek by měl být krátký a alespoň něčím trochu zajímavý.

Perfektní úvodní fotka

Titulek můžete ještě více podpořit přidáním zajímavého úvodního obrázku. Použít můžete zdarma dostupnou fotobanku na Zonky. Mnohem lépe však uděláte, použijete-li vlastní fotografii. Tím ze svého příběhu uděláte opravdu osobní příběh a nebudete bráni jako “další z tisíce”.

Náš tip: Pokud například sháníte půjčku na výrobu svého vlastního produktu, použijte fotky své práce. Nic lepšího na úvodní fotku neexistuje. Je-li váš produkt zajímavý, krásný či jinak prospěšný, o investory (a možná i zákazníky) nebudete mít nouzi.

Úspěšný příběh pro Zonky

V první řadě buďte upřímní a nevymýšlejte si žádné pohádky. Jděte do hloubky, ale snažte se být struční. Zbytečně dlouhý text odradí investory od čtení. Ve svém příběhu vysvětlete svou situaci a popište, proč a jak ji chcete řešit prostřednictvím půjčku.

Nezapomínejte přitom na formátování textu a vyhněte se zbytečným chybám. Jednolitý text odrazuje, stejně tak očividné gramatické chyby. Používejte odstavce a text si po sobě raději několikrát přečtěte, než jej zveřejníte.

Zveřejnění žádost dobře naplánujte a komunikujte

Smysl má si zjistit dobu, kdy je nejlepší žádost o půjčku Zonky zveřejnit, aby se dostala k co největšímu počtu investorů. Jako vhodnější se může jevit například druhá třetina měsíce, kdy mají lidé po výplatě, ale ještě ji nestihli utratit 😉

Pokud vás investor osloví a má doplňující otázky, neodkládejte a nevyhýbejte se odpovědím, i když jsou nepříjemní. Aby vám investor peníze opravdu půjčil, musíte si získat jeho důvěru. Základem je tedy vstřícná a hlavně upřímná komunikace.

  • Logo Zonky

  • Půjčka
    20 000 – 750 000 Kč

  • Splatnost
    6 – 84 měsíců

  • Mám zájem

Ohodnoťte tento článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *