Chcete si rychle půjčit peníze? Tohle jsou ty nejlepší možnosti

Neočekávané výdaje je obvykle lepší uhradit z pohotovostního fondu než si půjčovat peníze. Někdy však život přichystá nepříjemnosti a vy musíte sáhnout po cizích zdrojích. Potřebujete si půjčit peníze? Prozkoumáme nejlevnější a nejrychlejší způsoby, jak si půjčit.

Pokud se rozhodnete pro zřízení úvěru, mějte na paměti, že ne všechny formy půjček jsou stejně atraktivní a některé nabízejí více nevýhod než jiné. Ať už chcete získat co nejlepší úrok, nebo jen potřebujete peníze rychle, nezapomeňte pečlivě zvážit své možnosti a posoudit všechna rizika.

Nejlevnější způsoby, jak si půjčit peníze

Půjčka je vždy spojena s náklady, ale některé typy půjček jsou cenově dostupnější než jiné, zejména pokud máte dobrou, nebo vynikající bonitu. Zde jsou vaše nejlepší možnosti:

1. Osobní půjčka od banky

Banky obvykle nabízejí na půjčky nejnižší roční procentní sazby nákladů (RPSN). Výše takové bankovní půjčky se přitom může pohybovat od několika tisíc korun až do 1 000 000 korun nebo více.

Pokud jste navíc již zákazníkem nějaké banky, můžete získat další slevu na RPSN. Většina bank také nabízí výhody, jako jsou flexibilní možnosti splátek, mimořádné splátky nebo předčasné splacení zdarma, které vám pomohou zvládnout nejisté finanční období.

Přečtěte si více: Nejlepší bankovní půjčky

Pokud nemáte dobrou bonitu, je těžké získat schválení úvěru prostřednictvím banky. Také jen málo bank vám umožní předběžnou kvalifikaci, abyste se mohli dozvědět finální úrokovou sazbu a dobu splatnosti úvěru. Tato možnost je běžnější u online věřitelů.

Výhody osobní půjčky od banky:

 • Nižší RPSN než u jiných typů osobních půjček
 • Slevy pro stávající klienty banky
 • Výhody, jako je finanční poradenství a flexibilní splátky
 • K dispozici je mnoho typů úvěrů včetně zajištěných půjček

Nevýhody osobní půjčky od banky:

 • Nutnost dobré nebo vynikající bonity
 • Obvykle do poslední chvíle přesně nevíte, na čem jste

2. Kreditní karta s 0% RPSN

Pokud dokážete splatit zůstatek kreditní karty během bezúročného období karty, může být kreditní karta s 0% RPSN jedním z nejlevnějších způsobů, jak si půjčit peníze. Abyste ale měli nárok na popisovanou kreditní kartu, potřebujete obvykle dobrou nebo vynikající bonitu.

Pokud kartu získáte, většina kreditních karet nabízí obvykle bezúročné období v délce 30–50 dnů, během kterého vám nebudou účtovány žádné úroky z vypůjčených peněz.

Řekněme, že použijete kreditní kartu s 0% RPSN s 30denním bezúročným obdobím na pokrytí neočekávaných výdajů, jako je účet za zubařskou péči nebo opravu auta, a po 27 dnech zůstatek splatíte. Tyto peníze si půjčíte s nulovým úrokem.

Výhody kreditní karty s 0% RPSN:

 • Během zaváděcího období platíte 0% úrok ze všech nákupů

Nevýhody kreditní karty s 0% RPSN:

 • Potřebujete dobrou nebo skvělou bonitu
 • Nutnost splatit zůstatek na kartě v krátkém časovém období

3. Služba: „Nakupte nyní, zaplaťte později“

Služby „kup teď, zaplať později“ umožňují zakoupit zboží hned a zaplatit za něj v několika splátkách, obvykle bez úroků a poplatků. Mnoho prodejců nabízí tyto splátkové plány během procesu online objednávky a někdy i v obchodě.

Například Twisto je společnost „kup teď, zaplať později“ působící v České republice, která nikdy neúčtuje po určité časové období úroky.

Pokud nemůžete získat kreditní kartu s nulovým RPSN, může být služba „kup teď, zaplať později“ levným způsobem, jak si půjčit na nezbytné výdaje. Protože je však snadno dostupná, může také vést k nadměrnému utrácení.

Výhody služby „nakupte nyní, zaplaťte později“:

 • Nulové úroky a poplatky po předem známou vyhrazenou dobu

Nevýhody služby „nakupte nyní, zaplaťte později“:

 • Po bezúročném období jsou účtovány úroky nebo poplatky
 • Může vést k nadměrným výdajům

4. Revolvingový úvěr či kontokorent

Revolvingové úvěry se chovají jako hybrid mezi půjčkou a kreditní kartou a nabízejí je některé banky i nebankovní společnosti. Stejně jako u úvěru musí věřitel schválit vaši žádost na základě vašeho úvěrového profilu, příjmů a dalších dluhů. Ale stejně jako u kreditní karty, po schválení čerpáte pouze to, co potřebujete, a platíte úroky pouze z částky, kterou využijete.

To může být ideální pro dlužníky, kteří si nejsou jisti, kolik si potřebují půjčit. Největší šanci získat minimální úrokové sazby mají dlužníci s dobrou nebo výbornou bonitou.

Výhody revolvingových úvěrů a kontokorentů:

 • Čerpejte peníze podle toho, co potřebujete, a plaťte úroky jen z toho, co využijete
 • Ideální pro ty, kteří si nejsou jisti, jak vysokou půjčku budou nakonec potřebovat

Nevýhody revolvingových úvěrů a kontokorentů:

 • Mohou být zatíženy vyšší úrokovou sazbou

Nejrychlejší způsoby, jak si půjčit peníze

Obvykle platí, že čím snadněji můžete peníze získat, tím rizikovější nebo nákladnější to bývá. Přesto vám nabízíme nejlepší možnosti:

1. Osobní půjčka od online věřitele

V porovnání s tradičními věřiteli, jako jsou banky nebo spořitelny, se online věřitelé mohou pochlubit pohodlím a rychlostí vzhledem k procesu žádosti a financování, který je celý přes internet. Naproti tomu některé banky vyžadují k dokončení procesu návštěvu pobočky.

Měli byste však chtít provést srovnání půjček online a porovnat věřitele, abyste našli nejlepší RPSN, které může do značné míry záviset na faktorech, jako je vaše úvěrová historie a výše příjmu. Online věřitelé poskytující nebankovní půjčky se také ve srovnání s bankami zaměřují na větší škálu spotřebitelů, včetně těch s nižší nebo horší bonitou, kterým nabízejí tzv. půjčky bez registru.

Výhody osobních půjček od online věřitele:

 • Proces žádosti lze plně vyřídit online
 • Dostupné možnosti pro žadatele s horší bonitou

Nevýhody osobních půjček od online věřitele

 • Vyšší RPSN v závislosti na vaší bonitě

2. Půjčka od rodiny nebo přátel

Možná máte ve svém okolí někoho, kdo vám může půjčit peníze, pokud jste v nouzi. Vyhnete se tak někdy zdlouhavému formálnímu procesu žádosti a schvalování, který je vyžadován u jiných typů věřitelů. Tato situace může být ideální pro každého, kdo potřebuje peníze rychle nebo se obává, že se svou současnou bonitou nemůže získat půjčku tradiční cestou.

K půjčce od osoby blízké však přistupujte obezřetně. Půjčky mezi přáteli a rodinou mohou vyvolat konflikt. Proto si vzájemně dohodnuté podmínky půjčky sepište na papír a ideálně si tento dokument nechte ověřit.

Výhody půjčky od rodiny nebo přátel:

 • Absence formální žádosti i schvalovacího procesu

Nevýhody půjčky od rodiny nebo přátel:

 • Může vést ke konfliktům

3. Půjčka v zastavárně

Stejně jako zajištěná půjčka v bance, i půjčka v zastavárně vyžaduje, abyste dali do zástavy nějaký předmět. Představte si šperky, starožitnosti, elektroniku nebo dokonce střelné zbraně. Jakmile předmět přinesete, zastavárna posoudí jeho hodnotu, stav a možnost dalšího prodeje a učiní vám nabídku.

5 z 5 - (11 hlasů)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *